מעיינות התהום וארובות השמים, והתגלות הבעש"ט והגר"א

העם והארץ אז והיום

בס"ד

סקירה אודות התגשמות נבואת הזוהר בעניין מעיינות תהום רבה וארובות השמים

שם ויפת לקראת המערכה האחרונה. נבואת הזוהר אודות התגלות עצומה של חכמה במאה הששית לאלף הששי – חכמה של מעלה וחכמה של מטה. המהפכה המדעית: שיטת חשיבה חדשה. ציוני דרך לקראת נחשולי החכמה המציפים. אקלים רוחני חדש במאה הששית – דור התבונה, האדם יהיה האדריכל של עולמו. העליונות של העולם העתיק מתפוגגת – הגביע הוא שלנו. המהפכה התעשייתית: בלתי צפוייה לחלוטין, הגיע זמן הנבואה להתגשם! אלה מעיינות התהום.

ומה בדבר ארובות השמים?

שתי התפרצויות געשיות, שני ברקים אלוקיים שהאירו לתיבת היהדות המטלטלת על המים. הבעש"ט: אהבתו לעמו, אהבתו לאר"י, אהבתו לרבש"ע. לא כתב בעצמו שלום. רעיונותיו ואור נשמתו הגיעו אלינו דרך תלמידיו. חולל תנועה גדולה שהדליקה אש קודש בקרב גדולים וקטנים ברוח ובייחוס, והם התלכדו סביבו באהבת נפש. מעיינותיו פרצו החוצה והשקו את לבבות ישראל בהמוניהם. הוא מתגלה במז'יבוז' בשנת ת"ק לאלף הששי – זמן נבואת הזוהר.

באותה שנה קובע צעיר, עילוי, חסיד, שקיבל על עצמו צער גלות ונדודים, את מושבו בעיר ווילנא ומתחיל את סדר שיקדתו המדהים… אור תורה אדיר, מסנוור בדורותיו, מתחיל להפציע – הגר"א!

ענק בידיעת התורה ובשקידתה מעבר להשגתנו. ענק גם בגמילות חסדים ואהבת החכמה באשר היא. עד מהרה לא יכול היה לרשום את נביעת חידושיו ותלמידיו הביאו לנו שמץ מהם. פשט התורה וקיום המצוות הם העיקר, לכן חשד בתנועת החסידות והתנגד לה. לא אבה לשמוע, וליטא נסגרה בפני החסידות. מנהגיו וגדולת תלמידיו חיים ומשפיעים עד היום.

שני המאורות הללו חוללו מהפך בחיי עם הנצח. לא קל לעורר מעלפונו עם שחושש מכל חדש, קשה עורף, לבדד ישכון, כעם ישראל. לקראת מה? לקראת העידן החדש! ראינו שרוחו של יפת ניעורה אף היא… והכל מוליך ומכין לקראת האלף ה -7. עולם שכולו שבת.

 

להורדה

72 דקות

 

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345