נא לעמוד! לא, לא רעיון טפשי, הגיע יום שלישי! ה'ללויה בכסלו – יהי רצון שיהיה נעלב ולא עולב!

בס"ד

אכן, יש השם במקום הזה ואנכי לא ידעתי. יש השם ביום הזה, בנסיון הזה, ואנכי לא ידעתי. נרדמתי. והרי לכך פקחתי עיני הבוקר, לכך התיר השם את מאסר אברי, לזכור שיש אלוקים כאן אצלי ואתי, ולא בכוכב אחר אלא במגרש האחורי של ביתי, בציור החי הזה של חיי עכשיו וכאן.. והעבודה היא לא להתבלבל, לא להקשות, לא להיסחף אל התיאור העיתונאי של מה שקורה אלא לאמץ את הלב, לזכור ולמצוא במתרחש את עיקר רצוני ולבחור בו כאילו זה הזמן הכי מתאים לכך! להקים את מלכות השם כרגע על ידי עבודת ישראל בגינוני מלכות, עד שיתבהרו השמים ותתבהר התפאורה, תתבהר המחשבה..

התחלת הקדושה היא שאדם יאמין שיש דבר כזה שנקרא להמתיק דינים. שיאמין שיש דבר כזה לברוח מהדיכאון, מהייאוש, לדעת שאלה רק עניינים של דמיון. שיאמין שיש עניין כזה להפוך דברים שוממים לניצחון והצלחה… יש מציאות כזו שאע"פ שבשטח לא רואים סימנים, הרי שאתה מאמין, מאמין עד שבא לרקוד, שעל ידי היגיעה שלך והמצוות שלך והמחשבות שלך נעשים כאן דברים… (צמרמורת דקדושה מקבלים מזה). התחלת הקדושה שאדם מהאמין (חזק) שאפשר להמתיק את המועקה המדאיגה, האפורה, המאובקת, הרובצת על לבו.. לשנות את מצבו. הוא יכול לבטל את השקר המשתלשל אל תוכו..

אלא שדנים אדם שלא ידע את זה. שלא ידע אודות הקדושה של עצמו, שלא ידע את מה שבכוחו לפעול, כיצד הוא מבטל בכל יום בעבודתו את מידת הדין השלופה, המתוחה, השלוחה.. עד כמה מה שעובר עליו זה קצת מן המקצת ממה שרצו להביא עליו, עד כמה לבו צולל אל שדות המוקשים הבוציים והוא אינו חש. נדמה לו שהוא בתוך הטבע, שם הוא מחמיץ, מתבשל, ויש לו קושיות על עבודת השם: "והרי כבר התפללתי? מה?! פעם שלישית באותו יום?" והשאלות האלה שתוססות בחשאי בעומק הלב גורמים לאדם להגיע אל התפילה, שהיא מעמד נשגב ומפואר של התקרבות, עיקר היהדות, כאשר הוא לא שם…

וכך גם בעסק התורה: הרי משלמים על כל תיבה ותיבה, תלמד! תלמד, קיד! לא. הוא לא. הוא יש לו קושיה: "מה יצא מזה? אני כבר לא יהיה רב או אברך, או מגיד שיעור. אני לא מסוגל להמשיך עם משהו עד הסוף. לא זוכר כלום! עדיף שאעשה משהו שיש בו תועלת..". היי, תלמד לכבוד קדושת התורה, קיד! הרב שלי אומר שהסיבה שיש אפיקורסים בעולם זה שרואים דתיים (ואפילו חסידים) עם פנים נפולות וחמוצות… למען השם תחליט כבר שאתה רוצה לזכור שהקב"ה תמיד אתך ואתה עושה דברים נצחיים ואתה רוצה לחיות רק ככה.

 

תגובות

 1. בונד גיימס הגיב:
  בונד גיימס

  מקווה שלא ידונו אותי על זה כי זה מאוד קשה! היצר הרע יודע מה לפניו!!

  התחלת הקדושה היא- שאף על פי שהיצר הרע מעלים ומשכיח ומתגבר להסתיר שיש אתר חיזוקים בעולם, להבין שזה סתם דמיון, לחרוק שיניים, לעצום עיניים ולפתוח את המחשב אחר כך הכל מתבהר. ישר כח הרב!!
  בא כרגיל בול בזמן כל מילה, פשוט לא יאמן!!
  אמנם אני קרוי קיד אבל אני לא קידינג!


  דירוג: 5 / 5

 2. הק' בונד גיימס הנ"ל הגיב:
  הק' בונד גיימס הנ"ל

  5 בכסליו, 5 בדירוג

  פשוט מדהים


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345