יום שלישי – ח'וויה בסיוון, המשך שבוע טוב לכולנו!

בס"ד

ח'וויה בסיוון

את הכלים להפוך את היום הזה לחוויה הרי יש לי:

יש לי חושים שהשם בחר בהם ויש לי 'דעת של הר סיני', כלומר, של אחד שצפה בעליית המסך וקריעת הרקיעים ובאוזניו שמע 'אנכי השם אלוקיך' – כלומר, 'אני נוכח, אני כאן! אני הוא המפיק והבמאי של כל מה שמשעבד אותך כרגע על מנת להוציאך ממצרים של היום! על מנת שתכיר ותדע היום: שאני השם! שהארץ שלי! שאני השם בקרב הארץ! שאין כמוני בכל הארץ! שאני מפלה בין ישראל לעמים! רק אנא, תתחיל אתה, עשה איזו התעוררות, צעק אלי באמת, תאמין… השמיעני את קולך, הראני את מראך…

שימו לב, בקיץ יש המונים המבקרים במוזיאון המדע בירושלים. ויש כמה שבועות, בימי החופש הגדול, שזה בחינם. לפני שנים הייתי אומר לתלמידי הישיבה הקטנה שהיתה לנו שאנו, הדתיים, אנו המדענים המהוללים מכל. הגדולים באמת. פסגת המדע שלנו, זו היכולת להפוך מצב רוח סתמי למצב רוח שמח! יש! היא תהילתנו! היכולת והחתירה להגיע למצב שבו מה שאמור לשמח אותי אכן ישמח אותי! מצאנו דרכים להביא לכך שמה שניתן לי כמתנת אהבים, ירושה מתוקה מאבותינו, אכן יהפוך למקור של עונג ואושר עבורי (ולא להיפך, חלילה. איזה שיגעון זה?!)… הטכניון שלנו, 'המרכז לתעשיות עתירות מדע וטכנולוגיות מתקדמות' שלנו, הן כל הפעולות, המנהגים, אורחות החיים והתחבולות שאנו עושים על מנת לחוש (מלא הלב) מה טוב חלקנו, מה נפלאה, נפלאה, נפלאה ירושתנו. אנחנו לגמרי לא פריירים.

ובקיצור, שכל יום יהיה חוויה (בסיוון)!

שלא יעבור אף יום סתם כך, חס ושלום, חס וחלילה, חס ואלף חלילים! שיום ועוד יום ישיבו אותנו אל מרגלות הר סיני. אנא, אנא, אנא. אנחנו לא בורחים מבית הספר. אנחנו לא מאלה. שימו לב, עדיין לא אומרים תחנון. הקולות עדיין באוויר… אנחנו לא ממהרים לשכוח… בעצם לעולם לא!

איזו חתונה זו היתה…

 

 

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345