יום שלישי וקול חרישי, מבשר על זריחת שמשי, בחודש צאתי מבית מחבושי – י"א בניסן!

בס"ד

'אני בוטח בך, השם, שתזכה אותי לבטוח בך!'

ידידי, זוהר ברנע, אומר שגם כך אפשר לומר, וזה לגיטימי לגמרי. ואני ממשיך עם דבריו בעניין הביטחון: ובכן, הוא אומר: "לשבת, לנשום עמוק, לעצום עיניים ולהפליג אל מחשבות ביטחון: 'בוודאי השם יפתור לי כל בעיה ובעיה'. ועוד לחשוב, ואז לומר בפה (כי הפה זה כלי למשוך שפע): 'רבש"ע אני בטוח שעל ידי השמחה שלי אתה תוציא אותי מכל הגלויות, אני אגיע אל המטרה המשותפת לך ולי: שאהיה שמח בך ומתענג במתנותיך והכי שמח, ותמיד שמח!'.

כותב רב נתן לבנו: ואל תהיה נמשך אחר הצער כל כך. בטח בשם כי לא יעזוב אותך. החיה עצמך בפסוק, 'השלך על השם יהבך, והוא יכלכלך'.

אם כן, אנו רואים שיש עניין לאדם להחיות עצמו באיזה פסוק שמשדר אליו. לחזור ולשנן אותו ולשמוח בו. הוא לא יורה באויר! יקרה משהו! האנרגיה האלוקית שבפסוק תחייה אותו… מה טוב לומר: 'ברור לי, וודאי לי, אבי, מלכי, שתעזור לי להיות בשמחה. אתה בוודאי תשמח עם הריקודים שמיד ארקוד לך, ואתה תפתח לי שערי מתנות חינם. ואני שמח ומודה לך כל כך על עצם המחשבות האלה שאתה מעניק לי ועל כל כל פעם שאתה ממלט אותי ממחשבות בלע, ועל העצות הטובות שזכיתי לשמוע, ועל שאני מאמין בהן, ועל החברים הטובים, והרבה יהודים טובים, שזכיתי להכיר'.

לא להכנס להיות בודד בעולם, לא להניח לעצמי לצלול אל הייאוש, חלילה. אלא להרגיש מוגן, שמור. לעורר את התחושות האלה, אני לא יורה באויר, ההתעוררות הזו תפעל. 'ואני בחסדך בטחתי, (עוררתי עצמי לבטוח בך, לכן), יגל לבי בישועתך (כבר עכשיו, מיד)'. נשענים, אם כן, אחורה, נושמים עמוק ומתמקדים: אני חושב עכשיו רק על דבר אחד – עד כמה השם יעזור לי. הוא ללא ספק יעזור לי. למרות שאיני רואה כיצד ואני מרגיש דחוי ודוחה, אבל הקב"ה לא צריך את הנסיון בשטח שלי ואת העצות שלי, ולא את מתנות השוחד שאני מנסה לתת לו. הוא מסתדר טוב מאוד גם בלי תחבולותיי. הוא בוודאי יעזור לי! הוא יעזור לי!

הנתינה הכי גדולה שאני יכול לתת לקב"ה זה להאמין ולבטוח בו בוודאות שהוא כולו חסד, כולו טוב ויעשה טוב, טוב הגלוי לעיניים!!.

 

תגובות

 1. נאוה הגיב:
  נאוה

  מדהים.

  פותח את חדרי הלב.
  יהיה יותר עוצמתי לשמוע דיבורים אלו בתור שיחה שלך עם המנגינות האהובות ברקע…


  דירוג: 5 / 5

 2. ברנע הגיב:
  ברנע

  שוב תודה רבה!

  שוב התחזקתי מאוד
  תודה רבה רבה!
  משלים חומר מימים לחוצים שלא היה לי זמן לפתוח את העיניים אבל כנראה הלחץ עשה את שלו וכעת אין ברירה אלא לחזור לאתר חיזוקים ולהשלים חומר אחרת המכונה לא עובדת…פסח כשר ושמח הרב לכם ולמשפחה ולכל הקוראים הזוכים!


  דירוג: 5 / 5

 3. בונדי הגיב:
  בונדי

  עם אתר חיזוקים יש לי פסח אחר...תודה!

  מדהים הניסוח שמקרב רעיונות נפלאים לשכל ולמעשה
  פסח כשר ושמח צדיק


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345