יום רביעי, ז' חשוון, נתראה שוב מעבר לזמן!

בס"ד

 

הכה את המומחה! זוהר ברנע

העולם הזה מלא מלא בנוכלים.

חלק מהשקרים שאנשים מרבים לקנות בשמחה גדולה הם "שיטות ופטנטים" איך לשלוט על העולם, או איך לפחות לטפל באורח פלאי במצבי. מגוון הנוכלים מציע לנו: קורסים, טיפולים, ספרים, סדנאות, טיולים, סרטים ושריטות… השיטות דומות להפליא ברוב הענינים, וב"ה, חגיגה שלמה.

זה עובד כך :

"עזוב אותך מהשיטות הישנות להצליח בחיים, לנו יש סוד. סוד חדש!"

– אם הוא חדש, איך אתה בטוח שהוא פועל??

– בעצם הוא לא חדש, ידעו אותו בעבר כמה יחידי סגולה. כל מי "שהצליח" והפך להיות מעשירי תבל, חכם עצום או גיבור גדול, כל פוליטיקאי מפורסם – פעל לפיו. אפילו אם הוא חי לפני 400 שנים הוא היה תלמיד שלי בעצם.

אז למה לא שמענו אף פעם על אחד שפעל לפי הסוד שלך??

אהההה כי הוא רצה לשמור אותו לעצמו! אבל אם תשלם כך וכך $$ (בלבד!) תוכל לגלות את הסוד ולהתחיל מיד לקבל את מה שתרצה, הכל. מה שנשאר לך זה רק לבחור איזה מודל של רכב אתה רוצה וכמה אפסים אחרי ה1 בא לך לראות בתדפיס הבנק. חיש קל תקבל. ואם אתה סובל מדיכאון או מהתעללות, חחח, קטן עלי, אני מעלים לך את זה מיד! (בחלק מהתורות זה לא ממש ממש מיד, זה לוקח כמה טיפולים עד לאבחון, ומהאבחון – ה' גדול והסכום… ענק)

ואם תשאל: אבל אני רוצה להיות נשיא ארה"ב ויש עוד כאלה שרוצים?

-אין בעיה, הם לא יודעים מהסוד שאני הולך לגלות לך!

אבל אני לא יליד ארה"ב אני בקושי יודע אנגלית?

חחח לזה אתה קורא בעיות?! אלו הזדמנויות! אתה תהיה נשיא אפילו אם אתה לא יודע ABC  אתה יכול כבר לתפור את החליפה…

זה נשמע לכם, חברים, כאילו אני לועג? זה בקושי "על קצה המזלג".

את כל השיטות, אפשר לתמצת בכמה משפטים, אבל כמה משפטים לא ימכרו ובודאי שלא בסכום משמעותי שמספיק "לסגור את החודש". איך, אם כן, כן מוכרים שיטה? לדוגמא כמו שיטת ה5 שניות? (שיטה פופולארית ביותר היום בארה"ב, שאומרת שאם אתה סופר אחורה מ5 ל1 ומיד עושה מה שאתה רוצה אתה נעשה עשיר וכו' ומוציא מהכח אל הפועל את כל תאוותיך! ובאמת, ממציאת השיטה נעשתה עשירה, ומפורסמת. אגב ניסיתי…רגע…לא עבד. עדיין אני שלעפער).

נו, אז איך מוכרים? ובכן, רוב הספר, הסרט, הסדנא וכו' של "הבשורה" החדשה מלאים בסיפורי הצלחה, ועוד סיפורי הצלחה ועוד סיפורי הצלחה, פה ושם חוזרים שוב ושוב על הפטנט, "טוחנים לך את המוח" עד שאתה אומר "יאללה זה יעבוד או שאני משוגע, זה חייב לעבוד".

אותו דבר עם שיטת "הסוד": תחשוב על מה שאתה רוצה, תגיד תודה יפה ו…זה יופיע חיש קל מהרה. רעיון זה נמכר, במיליונים, מיליוני מליונים, מליארדים.

באותה התקופה שהתפרסם "הסוד" ('התפרסם' זו מלה קטנה – התפוצץ! אנשים חשבו על המליונים שיבואו מהתקרה, מהברז, בדואר, מתחת למיטה, מעל המיטה, ואז לא יצטרכו אפילו לקום) אעפ"כ היתה בעיה קטנה. הבעיה הקטנה היתה שהקב"ה לא "חשב" כך, ובארה"ב היה השבר הכלכלי הנורא, אולי הכי תלול שידעה איזושהי מדינה מודרנית… השיטה, א"כ, הוכחה יעילה (לאורך זמן) רק לחלק, ולמעשה החלק הנ"ל היו 6-7 האנשים שעמדו מאחוריה.

יש שיטה שבה גם אני מאמין. היא אמנם שיטה ישנה יותר. היא נקראת: "תורה למשה מסיני", ויסלחו לי כל הגויים ממציאי השיטות וכל אלו שנסחפו אחריהם… וגם אם נניח, כמו שמנסים לשכנע אותי, שעדיין אני צריך על גביה שיטה משלימה, אני אישית מעדיף את רבי נחמן. מעדיף לא לחפש פטנטים שעוקפים את שלטונו של בורא עולם או מכריחים אותו להכנע לדרישות שלי… רק תפילה. לא יודע, אבל אני די מרוצה (בלשון המעטה) מהדרך שהוא מנהל את העולם, אפילו אותי. לא הייתי מעז לשנות דבר בלי הסכמתו! רק תפילה.

אה.. איך שכחתי, יש פטנט נוסף, אהוד על התוססים בינינו – להוסיף איזה פסוק, או רעיון מספרי הצדיקים, שדומה לרעיון של הגוי, ולגייר את השיטה… בפרט אם מאחורי השיטה המגויירת (הכוכבת החדשה "שיורדת עד לעומק עומק הנשמה") עומד רב או אדם עם זקן או כיפה (בעדיפות גם כיפה וגם זקן…). ובקיצור, יש כל מיני דרגות של גיור אבל אף אחת מהן לא מביאה את התוצאה המיוחלת… על זה ודאי נאמר "קשים גרים כספחת".

"השיטות" למיניהן פופולריות מאוד כי יש המון שצריכים ישועות וכן המון שצריכים פרנסה. ללמוד מקצוע כמה שנים זה קשה, ללמוד תורה ואח"כ "לטפל" באנשים בחינם, דהיינו ללמד תורה לאחרים – לך תקנה עם זה במכולת.

קבלו כמה שיטות:

יש את הסוד היהודי, והסוד האוזבקיסטני,

שיטת המעדר והגזר

דבר אל העצים ואל האבנים

היפנוזה

אוטו סוגסטיה

ביו פידבק

מוח אחד, מוח 2 , אפס מוח

שיחרור "מחסומים"

אנ. אל. פי

אף על פי

הכה על האף

הכה את המומחה

אתה הוא היקום

הכה את היקום

קום ותכה את מי שאתה רואה (ו"בהצלחה באישפוז")

נומרולוגיה ואיך לא? נומרולוגיה קבלית

קבלה לעם, קבלה וחשבונית

אוריקלותרפיה, קוקו_לא_תרפיה,קולולולו-חתונ-תרפיה

שיטת דייב הלמן, דייב שהתגרש, ודייב הנשוי פעם חמישית ומורה דרך לרבים בשלום בית

ואני לא אתחיל עם השיטות השונות של הפסיכולוגיה שכל אחת טוענת שהשיטה השנייה "תג'נן אותך"… לא חסר ב"ה.

נו, אז הסתכסכתי עכשיו עם אלפי אנשים שאני נחשב בעיניהם לכופר (וגם זה אחרי סינון גדול של כמה שיטות יותר מידי קרובות שלא רציתי להתחיל איתן…) אבל זו טעות. זו טעות , אתם לא מאבחנים אותי נכון. אני מסכים עם השיטות שלכם (כולן אולי עובדות וגם אם לא, מה זה משנה, בלאו הכי לא תעזבו אותן בגלל איזה "אחד" כמוני), גם אם אני לא קונה את זה, העיקר שאתם קונים את זה… מה פירוש אני מסכים? פירוש, שבאמת רוב השיטות הנ"ל מתימרות להחזיר לאדם אמונה בעצמו, דרך לחזור ולקבל שליטה על עולם מבולבל ולא מובן (כגון: למה פלוני עשיר ואני לא?) ואני ואחרים צריכים מפה לג'ונגל הזה. וב"ה שיש אנשים שישמחו להעניק את המפה הזו וממש בחיני-חינם (366 תשלומים, כמנין "איש יהודי היה" תשלומים שוים כמובן בלי ריבית, ועם היתר עיסקא). האמת שלה אני מסכים היא שהרבה מאוד תלוי כמה אדם מאמין בעצמו. יש בזה אריכות, אבל נקצר ונאמר כי כל יהודי חייב להאמין בעצמו! אם השם בחר בו מכל מיליארדי הגויים להיות בנו יחידו, הוא צריך להאמין ולחזק את האמונה בעצמו. בפרט אם הוא זכה לרצות ולהתקרב לרבינו ולקיים את המצוות, בפרט אם זכה לקיים את המצוות בשמחה!

ה "שיטה" שלנו, להבדיל אלף אלפי הבדלות, היא שאדם צריך להאמין בעצמו שתפילותיו מקובלות בשמים…שהן רצויות על ידי השם יתברך ושהן פועלות! הרי כל אחד מאמין שהתפילה פועלת. רק קשה להאמין שהתפילה שלי פועלת. אבל השם יתברך ברא את התפילה – דרך לדבר ולשוחח עמו – והיא כלי נפלא ו"פטנט" נורא ואיום, ואילו הקב"ה לא היה מצווה אותנו על זה, היה אסור בכלל לחשוב על דבר כזה כמובא ברמב"ם. אבל אם אדם מדבר עם המלך וחושב שהוא רחוק ומנותק מהמלך, או שהמלך לא אכפת לו, אז הוא פוגם. והכל מתחיל בזה שאדם לא מבין איזה כח יש לו בפה וכמה המלך אוהב אותו!

תכלס, כפי שאנו משקיעים להאמין שכל מילה שיוצאת מפינו (הן כשאנו משבחים את השם והן כשאנו מבקשים ממנו) היא "שווה" ומתקבלת ורצויה למעלה מאוד, כך השם כביכול מתייחס לתפילותינו.

אז כבר הבנתי שדבר כה נורא, נחשק וגדול – שאזכה אני הקטן לרקוד ולשמוח מכל הלב עם מצוה אחת ואהיה אדם שמח, ממש שמח, ולמה, כי, למשל, חשבתי מחשבה של אמונה אודות הקב"ה שהוא נמצא פה ורואה אותי – דבר כזה דורש ממני תפילות ועוד איזה תפילות. וכדאי מאוד שהתפילות הללו תהיינה איכותיות – עם אמונה. עם אמונה בבורא עולם, עם אמונה בכחה של התפילה. והכי נדיר – עם אמונה בכח שלי להתפלל. שגם התפילה שלי מתקבלת, לא רק של הבבא סאלי הקדוש, של הבעש"ט הקדוש, של רב צדיק פלוני או אלמוני…שלי. גם אני יכול (בהתקשרות עמם)!

זוהר ברנע

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345