יום השישי נברא לשימושי, והוא כל מבוקשי, ז'יו ט'ובך האר בחשוון, ותאיר גם נפשי

בס"ד

בתחילת פרשת וירא, במהלך הביקור המפוסם של המלאכים אומר הגדול שבהם לאברהם: 'שוב אשוב אליך כעת חיה והנה בן לשרה אשתך', ואומר רש"י שהמלאך אומר זאת בגוף ראשון כי הוא מדבר בשם השם, כלומר, הקב"ה מבטיח לשוב לבקר את הזוג הנפלא לרגל השמחה הגדולה שתהיה במעונם. ואז שרה צוחקת בקרבה והקב"ה פונה בתרעומת (כביכול) אל אברהם, והפעם באופן ישיר: היפלא מה' דבר?! וחוזר ומבטיח, 'למועד אשוב אליך כעת חיה ולשרה בן.'

היה לנו אירוע של שבע ברכות בשבת 'וירא' לפני שנה, אצל גיסי, וכבדוני לדבר ואמרתי, שלא ראינו שהקב"ה חזר 'לבקר' את אברהם ואת שרה בעת לידת יצחק. פעמיים הוא חוזר ומבטיח שהוא ישוב ויתגלה אליהם באותה העת. ההבטחה 'ולשרה בן' וודאי התקיימה אך היכן החלק הנוסף שלה, 'אשוב אליך'? התורה לא מספרת על ביקור חשוב כזה.

ואמרתי, שלי אין ספק שעצם לידת יצחק היא גופה ה"ביקור" של הקב"ה. וזה פשוט עד כדי צמרמורת. לידת הילד, עצם בואו לעולם, זה "ביקור" (התגלות) של הקב"ה – כל שכן יצחק שנולד בניסים כאלה. אבל כל לידה עלי אדמות היא פלא שכל המעורבים בו חוזרים ומעידים שהם עומדים פעורי פה נוכח מעשי האלוקים הגלויים. ועוד אמרתי שכל יהודי באשר הוא, מהווה, כביכול, הופעה של הקב"ה, כמו שאומרים החסידים, 'חלק אלוק ממעל', גילוי נוסף של צלם האלוקים.

ואני מעתיק כאן קטע שכתבתי במאמר (שמופיע כאן באתר) שנקרא: 'ראינו סרט בחול המועד':

"חבר שלח לי במייל לינק אל סרטון מופלא ביו-טיוב  The Miracle Of Life , סרטון של 13 דקות על פלאי היווצרות האדם מרגע ההפריה עד רגע הלידה. זה סרטון הדמיית מחשב, ללא מילים, כאשר ברקע מוסיקה דרמטית ואני קפאתי מול המסך. זה לא היה מרגש או מרתק. זה היה מבהיל. הפלא מעבר למילים, החידה בממדי אמת, מוצגת מול עיניך, והן נקרעות מאימה…

להמחשה, נניח שאתה יורד לבקר באיזה יריד אומנים, ביריחו, ואתה נכנס אל ביתן הקדר, מעצב החרס, ורואה כיצד מגוש חמר כהה, הוא יוצר כד חינני מעוטר, זה מרשים, זה אפילו מרגש… והנה, בסרטון על יצירת הוולד אתה רואה כיצד יד נעלמה הולכת ומעצבת מכמה גופיפי פלסמה – שנוצרו מאדמה – אדם חדש. עולם חדש ומלואו. אתה קולט?! עולם מלא, חי, אלוקי! אפשר להתעלף. אין לך קצה מושג איך זה קורה, זה רק הולך וקורה מול עיניך… והנה הוא נולד… מזל טוב, מזל טוב."

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345