יום רביעי, ארים גביעי, ארים קולי בהריעי! כ"ה סיון תש"פ, תרגיש על הגובה – אתה על כנפיים! כ'נפי ה'ארץ

בס"ד

כ"ה בסיוון, ר"ת: כנפות הארץ!

ויש לי על זה משהו אמתי, שובה לב, לומר: אנו כבר ביום רביעי בשבת. ושואל אחד הראשונים, ה'אור זרוע', למה אנו מוסיפים שבחים ומזמורים בשפע לתפילת שחרית בשבת?

ועונה: כי מצאנו שביום השבת לא בחר הקב"ה בתשבחות של מלאכי השרת, אלא בתשבחות של ישראל.

כי, מספר לנו המדרש – הנביא ישעיהו מתאר את מלאכי השרת ולהם שש כנפיים, שש כנפיים לאחד, ובהם הם משוררים לרבש"ע. ובכן, כל ימות השבוע משורר המלאך בכנף אותו היום. והנה, ביום השבת אמרו מלאכי השרת לפני הקב"ה: רבונו של עולם אין לנו כנף נוסף שנשורר לפניך. תן לנו כנף שביעי ונשורר לפניך גם היום!

אמר להם הקב"ה, יש לי כבר כנף אחד בארץ שמשורר לפני היום, שנאמר: "מכנף הארץ זמירות שמענו, צבי לצדיק". והפירוש: שומעים את תהילתו (צבי) של הקב"ה, צדיקו של עולם, מפיהם של ישראל המפוזרים בכנפות הארץ. הם, בעיקר בשבת, משוררים הרבה לכבודו של אל ההודאות ובזכותם לאט לאט ממזרח שמש ועד מבואו מהולל שם ה'.

כנף היא סמל למוסיקה כי המשוררים דואים על כנפי ההשראה (החוויה המוסיקלית), והשירה עצמה עולה ויורדת כמו ציפור העולה ויורדת יחד עם כל הגולשים עלי רוח… וגם, שימו לב, כיצד הנבלים עשויים בצורת כנף, ויש לנו כמובן גם את כבוד פסנתר הכנף!

 

 

 

תגובות

 1. דניאל שרביט הגיב:
  דניאל שרביט

  הוא חזר..

  לפני כ 20 שנה עת חזרתי בתשובה הייתי צמוד לאהרון בר עם קולו הרוגע והמסר המרגיע.. מאז נותק הקשר עם ניתוק הרדיו האגדי "רדיו 10".. היום ("די כבר") שמעתי את מר אהרון בקול חי וחזרו הניגונים היפים והמוכרים מה גם שיש כעת את האתר הנפלא שזכה לקיצור דרך קבועה בשולחן עבודת ה'.
  טוב לשמוע אותך.. חייליך לאורייתא.. תמשיך לעודד אותנו


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345