איך אוהדי קבוצת הכדורגל האנגלית ליברפול קשורים לל"ג בעומר אצל התנא האלוקי רשב"י זיע"א

בס"ד

זוהר ברנע

מלכודת המוות משנה שעברה הותירה את כולנו המומים ושכולים, מי פחות ומי יותר.

השאלה הגדולה היא, איך בכל העולם מידי יום מתקיימים מאות אירועי ספורט, זמר ושאר אירועים המוניים, עם קהל גדול יותר מהאסון במירון, ובשונה ממירון, באירועים ברחבי העולם, כולם יוצאים ונכנסים באותה שעה, רבים מהמשתתפים שתויים ויש גם שיכורים ומסוממים, ועדיין מבלי נוכחות משטרתית של אלפי שוטרים אלימים, ו…אין אסונות??

אז זהו שיש אסונות..

לפני 33 ו37 שנים היו 2 אסונות גדולים ומפורסמים של דחק. בשני האסונות הללו היו מעורבים אוהדי אותה קבוצה! קבוצת ליברפול האנגלית. בהפרש שנים קטן יחסית. כאשר האסון הראשון היה בהיקפו כשליש מהיקף האסון השני (39 ו97 הרוגים ה"י למעלה מ600 פצועים קשה).

נשמע קונספירציה נגד אוהדי ליברפול?! יש גם הסבר מאוד הגיוני.

לאחר שנים הוכר חד משמעית שהמוות בשני האירועים נוצר על ידי המשטרה שחסמה את אפשרות יציאת המילוט של האוהדים (רעיונות הקונספירציה רק מתגברים..אבל רגע)

הבעיה היתה שלאחר האסון הראשון הואשמו אוהדי ליברפול, בכל אמצעי התקשורת, באסון, באופן בלעדי. היה מאוד קל ופופלארי לתקשורת להאשים את אוהדי ליברפול (נשמע מוכר?) בגלל שכתוצאה מהאירוע, בגלל האוהדים הליברפולים, הושעו כל הקבוצות האנגליות מהתחרויות הרשמיות באירופה, כי "האוהדים האנגלים מופרעים ומסוכנים". (רק להבהיר כמה חשובות תחרויות הכדור-רגל לאנגלים ולאירופאים. האסון הראשון התרחש לפני תחילת המשחק, ובכל זאת המשחק התקיים! מחריד..)

עד היום מתארים האנגלים עצמם את התקופה שלפני האסון הראשון ("אסון הייזל", בבריסל) "כתקופתה היפה של אנגליה" על רקע זכייתה באליפות אירופה. (מענין שעל סדרת בולים לדוגמא שהוציאו בסיסמא דלעיל, לא מוזכר שום הישג אחר..) מובן שהאשמות והזעם ,שהופנו כלפי האוהדים הפרועים של ליברפול, היו טעונות מאוד ובלי הפסק.

מכאן הכל היה בעצם צפוי. בכל משחק של קבוצת ליברפול, בפרט כאשר ליברפול שיחקה בערים אחרות, השוטרים היו עצבניים יותר. שמם של האוהדים המסוכנים והדורסנים הדהד "בראש חוצות" והאלימות וההחלטות השגויות שהתרחשו באסון הילסבורו, שפילד, כ-4 שנים אח"כ, היו בעצם פועל יוצא של הדיאגנוזה השגויה! החששות ממנה רק הגבירו האלימות ואת הסבירות לאסון נוסף. מבלי לבדוק את פעולות המשטרה (שבסופו של דבר נקבעו ללא ספק לאחראים. אבל כאמור מאוחר מידי, וגם זאת לאחר דרישות והפגנות בלתי פוסקות מצד הליברפולים)

חוץ מהאשמות, נבנו גדרות גבוהות סביב הדשא "למנוע מהחוליגנים לפרוץ למשחק", ובשעת האסון, בשעה שחלק מהאוהדים כבר הצליחו למלט נפשם, לטפס לכיוון המגרש (ובכך גם היו מורידים את הלחץ הנוראי, הממית מאחרים), השוטרים דחפו אותם חזרה למלכודת המוות.

ידוע שמדחק לא מתים. מדחק ומלחץ אדיר שנוצר מעוצמה של אנשים שממשיכים להתקדם ומאידך כאשר יש דבר חזק כגון קיר, או קיר של אנשים, רח"ל יש אסונות.

גם ידוע שמטיפול כתוצאה מדיאגנוזה שגויה של בעיה, מופיעה, לרוב, בעיה הרבה יותר גדולה.

לאחר שהובהרה הנקודה הראשונה ע"י ממשלת אנגליה ללא ספק, שההחלטות השגויות של המשטרה היו הגורם הבלעדי לאסון. הממשלה האשימה את השוטרים (ובפרט את המפקד הזוטר בשטח) אבל הליברפולים מאשימים עד עצם היום הזה את התקשורת! עד היום העיתונים שהאשימו את אוהדי ליברפול, מוחרמים בליברפול (מטרופולין המונה 2.2 מליון אנשים) עיתון הסאן הבריטי הנודע, שעד לאסון היה העיתון הנפוץ ביותר בבריטניה כולה (להזכיר בתקופה בה אנו עוסקים, לפני יותר מ30 שנים לא היו הרבה סוגים אלטרנטיבים של מדיה) פתח במסע פירסום, לאחר כ20 שנה, שהעיתון עם הנהלה חדשה וכו' אבל לא עזר להם.

ומה קשורה התקשורת?? התקשורת היתה השופטת והשופר של המאשימים להוריד את האשמה משוטרי בריסל ולהלבישו על האוהדים. בכך יצרו אלימות נוראה ודעת קהל עוינת נגד האוהדים. דעת קהל שחילחלה למשטרה בשטח ונתנה לה "רוח גבית" לפעול באלימות ולנקוט בפעולות שגויות.

עכשיו נחזור לתשפ"ב..

היום מוסכם בציבור הכללי, שהחרדים אשמים באסון הנורא. ההיסטוריה מראה שהאשמות מעין אלו מכשירות את השטח לאלימות משטרתית, ואסונות נוראים נוספים.

כל אחד מאיתנו, שואל את עצמו איך 2000 שנה לא היה אסון דחק ודווקא בשנה בה היו מיעוט משתתפים (קורונה) קרה אסון נורא שכזה?? קיבלנו כולנו  אחת מ2 תשובות-

התקשורת: נותנים תשובה הזויה ולא הגיונית- "כל שנה היה נס, השנה לא היה!" (רח"ל). האם יש לתקשורת החילונית, אמונה בניסים (ימות המשיח)?

והתשובה השניה-

ההגיון הבריא – כל שנה המשטרה לא נכנסה לנהל את האירוע כ"פיל בחנות חרסינה" "בשם הקורונה", השנה היא עשתה  זאת.

אבל מאחר שלהאשמות של חוסר ההגיון מתלווה מילה אחת נוספת שקוראים לה "חרדים" זה כבר מתיישב בנקל.

(אגב לכל יום של ספירת העומר יש כוונה משלו לפי "אנא בכח גדולת ימינך…" ביום הראשון "אנא" וכן הלאה. בל"ג בעומר הכוונה היא "נהל" שנזכה לראות בחוש!)

האשמת החרדים, אע"פ שהיא קלה ונוחה ומתקבלת על הדעת של הציבור הכללי יש בה תופעה מוכרת של "האשמת הקורבן".

ידוע שכל קורבן תקיפה ששותק, הסיבה מגיעה מאחת מ 2 סיבות-

  1. ישנה תופעה מוכרת של האשמה עצמית, לא הגיונית, של הקורבן.
  2. הפחד מפני התוקף.

גם ידוע שהשתיקה הזו "לא הולכת לשום מקום", הכעס והזעם נשארים עצורים ומתגברים, מובילים למחלות, בעיקר בנפש ובסוף, לעיתים אחרי שנים, מתפוצצים כנקמה ואש חסרת תקדים. שנקווה שלא נגיע לשם.

לפי האמונה היהודית אנחנו פה רק בתווך, במלחמת כוחות רוחנית אדירה בין מעצמות שנלחמות מאז ומעולם. במלחמת עולם שכזו הפיצוץ יהיה עצום. כל שעלינו לעשות זה להמתין בסבלנות. רשב"י הבטיח. סבלנות!

ע"י אהבת ישראל ולימוד זכות נוכל לפחות לדאוג לערבות הדדית שאחינו בני ישראל לא יהיו חלק מהפיצוץ הנ"ל.

אנו נעשה את שלנו להפיץ הדברים, הרעיונות. ננסה לצאת נקיים, להרבות שלום ואהבה בין המחנות. אבל! לא עלינו המלאכה לגמור ולא אנו בני חורין להבטל ממנה!!

וכמובן כשהדברים נשמעים זהו חסד עם הקורבן, הקלה בסבלו הנוראי שבלאו הכי נושא עמו! אבל לא אאריך עוד..

זוהר ברנע

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345