העולם הסתובב, כאילו שאנו מבינים איך, וכבר יום השישי ה' באלול!

בס"ד

שמעתי: בכל התעוררות שלך לקיים מצוה עם קצת חום, עם קצת לב, כגון ברכת המזון, געגועים אל יום השבת, לימוד, קריאת שמע, חסד למישהו, יהיה מה שיהיה, אבל עם קצת חום שזכית… לך מיד אל הבנק לפרוע את הצ'ק!

אותו הדבר אם אתה מנתק את עצמך מאיזו טומאה, מאיזו תאווה, דאגה או עצבות – מסיע את לבך אל מחשבה טובה… גם בכל אלה לך מיד אל הבנק לפרוע את הצ'ק! כלומר, הכנס למחיצת הקב"ה. הרגש כבר עכשיו את השמחה שבאה לכל אחד בעקבות זכייה, בעקבות בשורה או עלייה – פרע את הצ'ק! ביומו תתן שכרו!

הנה רמז יפה: 'ביומו תתן שכרו' ראשי תיבות – שבת. כלומר, אפשר להיות עם הקב"ה כבר עכשיו כמו בשבת. אפשר להתלבש ולהתקדש (נפשית) כמו לכבוד שבת כל פעם שעושים רצון השם – פורעים את הצ'ק. וזה כל הביזנס שלנו: להיות קרובים אל השם. זו החכמה שלנו! זו הטכנולוגיה המדעית הכי חדישה בתולדות האדם! כל שכן באלול.

הרי זה לא יאומן! מכל היצורים שבעולם (ויש המון) כיבד הקב"ה רק כמה מאות אלפים לשבת בבית הכנסת, דירת עראי שלו – בקושי תמצאו מיליון על כל צבאם. אפשר להתפעל ולהתרגש מהזכייה הזו כרגע. לחוש את הדר המלכות שהולך ומשתקף בי לקראת ראש השנה ככול שאני מתחזק בזיכרון המלכות… לא יאומן!

קטנות דקדושה זה כמו ילד בחיידר שאומר בתמימות ופשטות (וגם לחשוב זה טוב): 'אה, אני יהודי, איזה כיף! עוד שנתיים יצרפו אותי למניין, איך זכיתי… וואו. אני גר בשכונה חרדית, עם אבא ואמא שמלמדים אותי להיות קרוב אל השם, איך זכיתי!'.

גדלות דקדושה – אצל אדם רגיל: 'ניצחתי את יצר הרע. איזה יופי. יש לי כלים. יש לי ממש נסיון קרבי. אני לא מפחד ממנו… אצל אדם גדול: אש וברקים.

קטנות דטומאה: זו העצבות. התגברות הדינים. מחשבות נגופות של: 'אני לא בסדר', 'ייאוש', 'לא הולך לי, השם לא רוצה אותי ולא יצא כלום מכל התפילות והדמעות שלי'… והקדושה אומרת כנגד זה: תרגיש קרוב לה' למען השם. יהיה בסדר. הקב"ה אתך, הירגע. החזק את הקב"ה חזק על ידי מחשבות חיוביות, מחשבות טובות!!'.

גדלות דטומאה: כפירה. הכל פיזיקה. חכמת העולם המודרני: לחשוב על כל דבר אבל בלי הקב"ה. הוא לא בתמונה. חכמה בלי כבוד אלוקי. ואילו אנחנו יודעים: יש כבוד אלקי בכל דבר. השם יתברך מתכבד בכל נקודה קטנה שאני עושה. יש כאן אור. יש כאן נצח. יציאת מצרים ומעמד הר סיני מאירים אצלנו בלב כל הזמן. איזה כיף לחשוב ישר'השם מתפאר בי. הוא, יתברך, עמי ואצלי כבר עכשיו'.

תודה, אבא. עזור, אבא.

 

 

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345