הרב אביגדור מילר על מלחמה גרעינית, ועל קירבות משפחתיות ועל הכאת ילדים

בס"ד

שאלות ותשובות בהשקפה עם הרב אביגדור מילר זצ"ל

מדור ניסיוני. יש עמדי תשובות משוכתבות מרובות (שפורסמו באתר חינמי מיוחד) מהקלטות של הרב אביגדור מילר זצ"ל. הן, אמנם, באנגלית, אך קל היום לתרגמן (עם התיקונים הנדרשים, כמובן) , לכן, מידי פעם, הנה… enjoy !

הכתובת על המציבה של הגאון הרב אביגדור מילר זצ"ל (בהר המנוחות)

"פ"נ גאון בתורה ומוסר שהכיר את בוראו ועבדו בכל גופו ונפשו מנעוריו ענוותן ושפל רוח, איש השלמות תמים באמונתו, מאורן של ישראל הגאון הצדיק מורנו ורבנו מרן ר' אביגדור הכהן זצ"ל בן ר' ישראל ז"ל מיללער הקדיש כל חייו להרבצת תורה ומוסר מתוך יגיעה עצומה דעת אלוקים ויראת ה' טהורה ושתל בלב רבבות אהבת ה' ואהבת ישראל האציל מרוחו להמונים בכל קצוי תבל ע"י ספריו הקדושים קירב רבבות לאביהם שבשמים עד יומו האחרון והעמיד דורות של תלמידים ממשיכי דרכו "

הרב אביגדור מילר על איום המלחמה הגרעינית

 שאלה: מה הסיבה לכך שהשם קבע שמדינות העולם ייצרו נשק גרעיני ועכשיו יש סכנה למלחמה גרעינית?

תשובה: שאלת איזה הסבר ניתן להציע להופעת הנשק הגרעיני?

והתשובה היא, הקדוש ברוך הוא רוצה להודיע ​​לנו שאין ידיו קשורות, כביכול. אמנם הוא כבר התחייב בהבטחה שהוא לא יביא מבול, מבול מים, אבל הגמרא אומרת שהוא יכול חס ושלום להביא מבול של אש.

נו, אנו עלולים לשכוח את זה. אנו עלולים לחשוב שזה רק בלוף. לפיכך הוא נותן תזכורת קטנה.

אז נקווה שהנשק הגרעיני הזה ישמש תמיד רק כדי לאיים אחד על השני, כך שהמדינות יפחדו להיכנס למים, ובואו נקווה שזה יישאר כך.

אבל בינתיים אנחנו לומדים את הלקח: שהאיום נמצא בסביבה! הם בסביבה! מה שאומר שאנחנו צריכים להיות טובים יותר. עלינו ללמוד עוד תורה, לעסוק עוד בתורה ולזכור את הקדוש ברוך הוא.

ובין כל הדברים הטובים שיש לנו ליהנות מהם בעולם היא העובדה שאין לנו את העידן הגרעיני בפועל כרגע. זה לא בשטח. זה רק במעבדות. זה רק בתחנות צבא. זה לא בפעולה. מה שאומר שאנחנו יכולים להמשיך ליהנות מהחיים כל עוד אפשר לנו ליהנות מהם. מי יודע אם הילדים שלנו יוכלו להיות מאושרים כמונו, כי ברגע שהם יתחילו ללחוץ על הכפתורים הלא נכונים, זה יהיה סוג אחר של עולם. אז עכשיו בואו נהנה ונשמח.

קלטת מס. 127

הרב אביגדור מילר על התקשרויות משפחתיות

שאלה:
האם הייתם אומרים שהצלחתו העתידית של אדם בעבודת ה' תלויה בכך שיטפח קירבות משפחתיות עמוקות כילד?

תשובה:

והתשובה היא לא. התקשרויות משפחתיות עמוקות הן כלי עזר לילד אבל זה בהחלט לא הכרחי. בימי קדם, זה אומר עד לפני מאה שנים, הרבה מאוד בנים עזבו את הבית; הם עזבו את משפחותיהם. הוי גולה למקום תורה. רבים הלכו לעיירות אחרות ולמדו תורה וכמעט לא חזרו שוב. הם נישאו בעיירות האלה וכמעט לא חזרו.

התקשרויות משפחתיות חשובות רק לאחר שהתחתנת. אחרי שאתה מתחתן אתה צריך קירבה משפחתית, זו אחריות לאשתך ולילדיך. זה חלק מהשלימות של גבר.

כמובן, כבד את אביך ואת אמך; אין ספק שכיבוד אב ואם הוא צורה עיקרית של שלמות. אבל הרבה מאוד אנשים אפילו לא ראו את הוריהם. הם היו יתומים ועדיין הם זכו לשלמות בלי זה. אז למרות שזה בהחלט שימושי, אין כאן חובה שיש לנצל אותה כדי לזכות בשלימות .

קלטת מס' 434

 

שאלה:

האם הורים צריכים להרביץ לילדיהם?

תשובה:

הרשה לי לספר לך משהו. מה שאני הולך להגיד עכשיו זו דעתי האישית. אבל כתוב בתנ"ך שאם אתה אוהב את ילדיך, אתה צריך להכות אותם. כמובן שהיום, למרבה הצער, זה עולם מרושע. עולם משוגע.

אני מכיר ילד נחמד. ילד פרום, משפחה פרומית, אבא פרום נחמד. אביו היכה אותו; זה ילד בן שלוש עשרה והוא מתקשר למשטרה. האם אתה יכול לדמיין? ילד קורא למשטרה על אביו! זה דבר נורא! והמשטרה באה לדבר עם האב. המשטרה הייתה צריכה לבוא ולהכות את הילד: "למה אתה מטריד אותנו? לאבא שלך יש זכות להכות אותך!" אבל לא, הם לא אומרים את זה היום. הם עושים ועדה, התעללות בילדים, פסיכולוגים מבקרים בבית. משוגעים!

עוד מקרה. ילדה הלכה לישיבה, בית ספר לבנות. לבית הספר יש קוד לבוש והילדה הזו החליטה שהיא לא רוצה להתלבש לפי קוד הלבוש של בית הספר שלה. לבסוף אמרו שהיא חייבת לעזוב את בית הספר. אז אמרתי להורים, "למה אתם לא נותנים לה סטירה ומכריחים אותה לפעול לפי קוד הלבוש?" אז הם אמרו לי, "טוב, יש לה בעיות רגשיות." אז הילדה הפכה גרועה יותר ויותר. בית הספר הזה גירש אותה. היא הלכה לבית ספר אחר. גם שם גירשו אותה. ועכשיו יש להם צרות גדולות עוד יותר אתה.

אם אתה רוצה להציל את הילד שלך, לפעמים סטירה אחת יכולה לעשות את זה. אחד מהילדים שלי פעם לא התלבש כמו שצריך כשהיה צעיר. נתתי לו סטירה טובה וזה לא קרה שוב. הילד לא עשה את זה שוב והוא גדל פרום ומאושר. הוא אפילו מודה לי על מה שעשיתי לו פעם. סטירת הורים טובה היא ברכה מן השמים, זו ברכה משמים.

כמובן, אתה חייב לעשות את זה בחכמה. בחכמה! אתה יכול להגיד לו ככה, "ילד שלי, אני אוהב אותך. אני אוהב אותך מאוד, אבל על מה שעשית, אני חייב להרביץ לך. אני צריך להרביץ לך ארבע פעמים, אבל אני אעשה לך טובה, אני אכה אותך רק פעמיים. זכית בעסקה טובה!" יהיה אשר יהיה, אין דבר כזה לא לציית. ילד חייב לציית.

לצערי היום זה עולם כל כך עקום ומרושע, שאומרים "אני הולך לקרוא לוועדה להתעללות בילדים". פעם היה לנו את זה גם כאן. אנשים בבית הכנסת שלנו הזעיקו את הראשויות הסוציולוגיות נגד זוג ש'התעלל בילדים'. ובני הזוג כל כך כעסו עד שהם התרחקו מאתנו בגלל זה. והם צדקו! אל תשתמש בוועדה להתעללות בילדים כלל. אלו רעיונות מרושעים שהמודרניסטים העלו על מנת לפתור בעיות שבימים קודמים היו נפתרות בקלות רבה. הסתכל על העולם שבחוץ; הם לא פתרו שום דבר עם הוועדות שלהם. העולם נעשה גרוע יותר ויותר מדי יום בגללם.

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345