ז'יסלה באדר – בוקר טוב ולבבי, לנוחלי ארץ הצבי!

בס"ד

היום ז' (ז'יסלה) באדר

תחשוב זיסלה יהיה זיסלה. זה כל הסיפור! אבל זה נראה כל כך קשה…

 

בספר התודעה כתב דבר אמתי בנוגע לחייו של משה רבנו:

שמלידתו של משה רבנו אפשר ללמוד על עוצם מידת הרחמים, עד כמה צריך להגדיל את כוח הצפייה לישועה, וממותו של משה רבנו אפשר ללמוד על גודל מידת הדין – עד כמה האחריות שדורשים מאתנו היא הכי מדוקדקת (אנא, השם, עזור!).

הבה נראה:

עת לידתו של משה רבנו… המצב בכי רע, העינוי בתוקפו, תינוקות נחטפים ומושלכים אל הנהר לעיני הוריהם, המצרים מושלים בגאון עריץ והעבדים בשפל הדיכדוך… והנה ילדה מילדי העברים בעלת השראה מופלאה מתעוררת לחיים ומעודדת להמשיך ולהתחתן ולהביא ילדים ולא להכנע. ואז נולד משה… נו, קרה עכשיו איזה נס? מאור פנים גלוי? לא! חייבים להחביא אותו וגם זה לא הולך, אז עושים מעשה נואש ומניחים אותו ביאור, ועדיין אחותו לא מאבדת תקווה… נו, אז מה לדעתכם, בשלב זה, הסיכויים שיחזיק מעמד? תחשבו על זה כאילו אתם לא מכירים את הסיפור.

והנה, בת פרעה מאמצת אותו. אבל גם לאחר שאימצה אותו, וגם ינק משדי אמו (פלא מופלא), מה הם סיכוייו להיות מגן העברים? גואל העבדים? מעוניין בגורל היהודי לאחר שגדל כנסיך מצרי? זה כבר תלוי בו… אבל, הנה, הוא דווקא כן מגלה את צפונות זהותו, לא יאומן! אבל נאלץ לברוח מיד, וחולפות כל כך הרבה שנים… היכן הוא הגואל? אי שם בערבות מדין… תמונות נעוריו הולכות ומתרחקות, הולכות ומטשטשות… מה עם אחיו? בית אביו? הללו נראים כשייכים לסרט אחר.

אף על פי כן זה קרה! הכל קרה ואנחנו כאן! – לא יאומן דלא יאומן! (בחזקת עשר!), פסח, פסח, פסח!

והנה – אחרי כל מה שעשה וחולל והציל עם שלם והקנה לנו דעת לטפס מן הבהמה אל הוד צלם האלוקים והיה מוכן למסור נפשו ללא היסוס עבור עמו בביטול נורא, והמשיך להדריך ולהנהיג אותנו בסבלנות יחידה, והיה כלי לקבל את התורה ולמסור אותה הלאה (עד היום הוא הרב המובהק של כולנו!) – כל זה לא עמד לו! כל זה לא עמד לו!! איך?? לאחר מעידה קטנה שבה כבוד השם התמעט מעט בגללו, הנה, הרי הוא עומד ומתחנן, מבקש ומרבה להפציר ו… ו… וכלום!

והוא בלב אין-מקום בקרב הישימון, ולא ידע איש…

מבהיל!!

תגובות

 1. משהי הגיב:
  משהי

  אהבתי

  תודה על החיזוק
  אהבתי את התיאור, סיפור שמכירים מגיל 4, ולהמחיש כאילו זה קורא לי עכשיו
  מחזק מאוד


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345