יום שבת, עבר באופן חרישי, והרבה הרהורים בראשי… ה' בתשרי – הרהור

בס"ד

יום שמתאים לנו מאוד – למי שאנו, למה שאנו רוצים… למראה יום שבת כזה חדש, יש חשש, שגם קוהלת היה נרגש, ואולי היה אומר: 'הלל הילולים, הכל דבש'.

ה' בתשרי, סימנך: הרהור!

ראו איזה יצור מדהים הוא האדם. ענק. אין מילים. וכי מה הוא הרהור? כלום. הבהוב קלוש של חיים. צללית קלילה של פעולה. אבל כיוון שאוושת חיים זו מתרחשת אצל האדם, אז כולנו מאמינים (לא יאומן) שהיא יכולה להיות התחלה למשהו דרמטי, וכך מתייחסים אליה. פלא, חברים. כולנו מכירים את מאמר חז"ל: " שמא הרהר תשובה בלבו" – זה מספיק כדי להחשיב אותו בעל תשובה. הרהור בעלמא. בת קול של מחשבה… נו, מה זה צריך להיות?!

וכולנו יודעים, ידוע היטב, שכך מתחילים, והתחילו, דברים הכי נהדרים בעולם! אנחנו מכירים תופעה מקבילה מעולם הטבע: ניצוץ קטן, זיק אש בודד, יכול להצית אש גדולה, עד אש התמיד… וכך גם הרהור.

וכבר אמר דקארט, 'אני חושב משמע אני קיים' – לידה אנונימית, כמוסה, של מחשבה מבשרת על קיום אנושי… אבל מדובר בהרהור עם ניחוח של אמת לא בעבוע סתמי של מחשבות… הנה, קחו לדוגמה הרהור בודד, חסר ממדים, ניצוץ של מחשבה: 'אני טועה', 'אני מבזבז זמן', 'מה שאני רגיל לעשות זה לא לעניין, אני חייב לשנות את זה', 'אני חייב למצוא דרך לאכול, לאהוב, לחשוב אחרת, להתחיל לזוז וזה הזמן, אלה הימים…' הנה, הד מחשבה כזה ואדם בבת אחת מוצא את עצמו במחנה שכינה, זוכה לאלתר להנהגה של "בא להטהר", מתקבל אל מועדון החיים. לא יאומן.

הרב מרדכי יוסף מאיזבצא כותב בספרו מי השילוח: '…ובאחד בתשרי נותן השם יתברך חדשות – לכן צריך האדם להכין עצמו לקבל, כי מי יודע מה יחדש הקב"ה, אך צריך האדם להכין עצמו לקבל ישועות – היינו אף בדבר שהוא נפלא משכלו, וצריך להאמין כי הש"י מצמיח ישועות'. עד כאן.

יהי רצון שלא ניתן לדבר הזה להתקרר אצלנו, חברים. יהי רצון שנכין כלים, נכין את חדרי הלב לקבל את המתנות החדשות. האמונה המחייה הזו שהתחיל עכשיו משהו אחר לגמרי, שאנו מצפים לישועות מעל יכולת הדמיון ואנו מאמינים בכל לב שהן בדרך, ושהתחיל אור חדש בעולם – אור שנת תש"פ (תשע"ח, במקור) ואנו היינו שם בזמן אמת, בהיכל המלוכה, הרענו למלכנו וידענו שהוא מבין ומאזין מביט ומקשיב ומכין תכניות של גאולה ואהבה לבני מלכותו. הקב"ה יעשה עמנו, בימים אלה, בשנה זו, נפלאות שיעברו משכיות לבב.

שוב, שנה טובה חברים. ואנו חברים אמתיים, כי אנו חברים אפילו בזמנים הנקראים – 'נוראים'!

 

תגובות

 1. נאוה הגיב:
  נאוה

  תודה אהרן היקר על כל מילות התקווה האמונה והחיים שיש במקום הזה..

  "האמונה המחיה שהתחיל עכשיו משהוא אחר לגמרי!! שאנו מצפים לישועות מעל לכל דמיון ואנו מאמינים שהן בדרך!!! והתחיל אור חדש בעולם- אור שנת תשע"ח…
  מתוך הפסקה האחרונה מומלץ לגזור ולשמור אותה…("שלא ניתן לדבר להתקרר אצלנו…")


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345