יום השישי, י"א תשרי, ר"ת: אשריך ישראל! ושוב, שנה טובה. והפעם זה כבר חתום!

בס"ד

קשה למצוא מילים, נכון?

אם נרצה בכל זאת להחליף כמה מילים אודות היום האדיר בימי שנה שעבר עלינו – האם נחליט להיות משעשעים? רציניים? רגשיים? הכל, כמובן, במטרה להיות אמתיים… מהי הדרך להביע?

אולי, ככה, מבחוץ, נוכל לומר בפליאה שהנה, חווינו יום שבו לא חשבנו על שום דבר אחר חוץ מיום הכיפורים… היינו שקועים בזה לגמרי… כל השאר נהייה לא רלוונטי. וזה היה נפלא. הנה, זה אפשרי! כל עולמנו היה רק מאמצינו להתקרב אל השם. לאחר כל ההכנות האלה זכינו לא רק להינזר מן האוכל אלא, באופן גואל, להינזר גם מכל אינסוף המחשבות והתכניות של טרדות היומיום המזמזמות לנו בראש. איזה יום!

נראה שהכי פשוט שנודה שלא ממש אפשר לתאר במילים את הסחרחורת הזו שנקראת יום הכיפורים – זו חוויה שקשה להגדיר אותה לגמרי. זה בסקאלה מעל המצבים שבהם המילים עובדות… רק נאמר שהיום הזה הולך ומתנשא באופן של ספינת חלל ענקית היוצאת אל הרקיעים הרוחניים, תחילה מתרוממת בכבידות אך ככול שאוזל המלאי במערכת העיכול כך היא הולכת וצוברת תאוצה עד ש… וכאן נגמרות המילים… אז רק נזכיר לעצמנו בענווה ובלב מאושר שאנו יודעים שזה היה אמתי, לא חלמנו. ואשרינו, כרגיל, איך זכינו?!

ובאומץ לב קיומי אנו נפרדים מאלול ועשרת ימי תשובה, ימי ראשית השנה, וממשיכים אל תוך השנה. ואנו יודעים שהפסגות האלה של ימי לידת השנה שמורות עבורנו לנצח, חברים, אך לא לפני שאנו ניגשים לכבוש עוד פיסגה (ואולי הפיסגה), עוד תענוג, בלעדי לישראל – סוכות!

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345