הנה יום שלישי! אירוע פיזיקלי? בנאלי? לא נראה לי! זה תלוי ביי'שוב הד'עת בסיוון

בס"ד

יום שלישי, י'שוב ד'עת בסיוון!

כי ישוב הדעת זו התפארת שלנו. היא ההוד של הבריאה.

יש לכם את זה?

היא התופעה המרהיבה באמת עלי אדמות, חזיון הגדולה האנושית. העדר ישוב הדעת הוא שורש הצער, הטעויות והאסונות בעולם. יישוב דעת, יישוב דעת! ממש לפני כשעתיים קראתי בחנות ספרים גדולה כמה עמודים מספר שהפך רב מכר עולמי תוך חודשים ספורים מאת פרופסור צעיר להיסטוריה, ספר הנקרא 'קיצור תולדות האנושות' ובדף האחרון הוא מסיים עם מעין מבט-על, מעין תחזית לעתיד (כפי שעשו הסטוריונים חשובים לפניו, וגם בדור שלנו) ומתאר כיצד האדם המודרני הפך מעין אל מבחינת כוחותיו ותוקף שלטונו על כדור הארץ, אך יחד עם זאת הפך ליצור המסוכן ביותר עלי תבל כי הוא אינו יודע מה הוא רוצה!

שמעתם?!

מטרותיו אינן ברורות לו! 'היש יצור מסוכן יותר מאל שאינו יודע מה הוא רוצה?', כך הוא שואל, וכך הוא מסיים את ספרו הגדול.

מה אתם אומרים?

אחרי מאות שנות השכלה ואקדמיה מגיע פרופסור מאוניברסיטת תל אביב למה שאמרו חז"ל לפני אלפי שנים: 'דעת חסרת מה קנית'. אם אין דעת, אם לא יודעים מה רוצים, אם לא יודעים לאן חותרים – זה מדליק את כל המיגדלורים האדומים. ואם יש דעת – יש הכל. דעת התורה המיושבת שמאירה אצל החכמים האמתיים שבדור היא קרני הזיו והתקווה האנושיים.

מה אני רוצה באמת? מה קורה אתי? מה עומד לקרות אתי? מי הם ידידיי ומי הם אויביי? האם אני מתקדם אל מה שלבי משתוקק בחדרי חדריו? הזמן אוזל… אני בהחלט פוסע בשדה מוקשים ואני לא רוצה לעלות היום על אחד מהם! מה עושים? אנא, אבי, מלכי, רק לא כשה לטבח, אנא, לא כשה לטבח. תן בי דעת! הזמן כל כך יקר, איפה קונים עוד זמן? מה, אי אפשר? אז איך, לפחות, לא מפסידים בידיים את הזמן? לזה צריך ישוב הדעת! איך מיישבים את הדעת? גם לזה צריך ישוב דעת!

האם יש בנמצא סיפור יותר גדול מסיפור חיי הפרטיים? יש, או אין?! עוד פעם: יש או אין?! מתי לאחרונה חשבתי על זה? כמה זמן חשבתי? האם באמת זה מספיק? וכי לא הייתי רוצה להשתתף, לקחת חלק, בדבר שהוא יותר ענק, יותר נפלא מסיפורי האישי, הצר? עולמי היומיומי האפרורי מעסיק אותי כל הזמן כאילו אין משהו אחר שקורה… זה נורמלי?

אה, ישוב דעת, ישוב דעת.

האמת העצומה שלוהטת ביסודות הבריאה לא תכפה את עצמה עליך! אתה צריך לרצות אותה מאוד. את זה צריך לשנן טוב חברים יקרים, אחים! הדברים כאן בעולם חמקמקים באופן מטורף, מתנוצצים לרגע ונעלמים. אם אתה לא מיישב את דעתך וחושב איך לצוד אותם, אתה בסרט למפגרים או יותר נכון בחפלה של שיכורים (שיכולה להמשך שנים…). אתה צריך להחליט מה אתה עושה כדי לבוא עם האמת במגע! המון אנשים, גדולים וטובים, מספרים שאפשר לעשות את זה. יש גם כמה שמרגישים אותה. רואים את זה עליהם. או הו ועוד איך רואים…

יותר מזה! לתדהמת ההיסטוריונים, רואים שיש עם שלם (!) שלבו ונתיביי חייו מוקדשים ומיוחדים אך ורק  לאמת הזו! היא מרתקת אותו! הבה ניישב מעט את הדעת: מה יודע העם הזה? מהיכן? איך הוא כל כך יודע? צריך לחשוב על הדברים האלה. כמה זמן נמשיך להשתייך אל ההמון שעדיין לא ישב לחשוב על כלום…

חייבים לחשוב! חייבים ליישב את הדעת! אדם בוגר ואחראי לעולם לא יחליט החלטה מכרעת על סמך הטלת מטבע או תחושת בטן. בוודאי שלא מתוך ייאוש או קפריזה. זה שיגעון! זה שורש כל הפלונטרים שבשטח. האם אתה החלטת פעם בעניין חשוב מתוך ייאוש וחסר אונים כזה? מן מצב רוח שאומר שכלום לא משנה ואי אפשר להחליט והכל אבוד, וזהו.

לא! לא! הבה נתפלל על ישוב הדעת. בעצם, אך ורק על זה! כל השאר יבוא מהר, ויבוא בשלימות, בעקבותיו.

 

 

תגובות

 1. רן פיינגולד הגיב:
  רן פיינגולד

  האמת העצומה שלוהטת ביסודות הבריאה

  אח אח אילו מילים
  בועט קולח וצורח
  כמו איזה רבולוציונר
  פריזאי…
  (לטיפול המשך מומלץ לשמוע את השיעור גנבי המלכות)
  (שוב ושוב ושוב…)


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345