פעמיים יום ראשון! מה הרעיון? פשוט: יום ראשון בשבוע ויום ראשון בטבת כי הזמן לא שובת. א'מת וא'מונה בטבת!

בס"ד

הבחירה העיקרית, גם בחנוכה, היא לחיות או לא לחיות. נכון? אז תן חיוך! ודע שגם השם בוחר! לא יאומן, הא? – כן, הוא בחר בך היום – עובדה שברכת "שלא עשני גוי", ו"אשר בחר בנו". בחר בנו מכל העולם, מכל המלאכים, מכל השרפים, מכל הנשמות שבגן עדן, מכל היצורים שבעולמות, בחר בך כדי לתת לך יום חדש המביא עמו ברית חדשה (לא של הנוצרים) והוא, יתברך, לא מפר בריתות ולא שבועות, חלילה.

יש וודאי בקרבך מישהו שאומר לך: 'קישקוש! הכל קישקוש! הצגה ללא כיסוי! לא יוצא ולא יצא מזה כלום…', אבל זה לא צריך להדאיג אותך. אתה פשוט מתעלם ממנו וקורא שוב מה שכתוב בתורה: 'בנים אתם לה' אלוקיכם, קדושים תהיו כי קדוש אני, בני בכורי ישראל, שלח את עמי, צבאות ה', כי ה' דיבר טוב על ישראל, כי חלק ה' עמו יעקוב חבל נחלתו, רק באבותיך חשק ה' לאהבה אותם, ויבחר בכם…מכל העמים, הלא הוא אביך קנך, ואשא אתכם על כנפי נשרים ואביא אתכם אלי, יצרנהו כאישון עינו, אשריך ישראל עם נושע בהוויה' נו, מה עוד אתה רוצה?!

ואם יחלוף בדעתך מה פירוש יום חדש? לאיזה עניין היום הזה חדש? אז דע, שדווקא לעניין זה: שתאמין עוד פעם שאתה חשוק. שתאמין מחדש שה' נהנה ממך עד לאין תכלית עכשיו כמו שאתה!

ואולי לא?

רגע, רגע. וכי יש נשמה לא יפה?

נפש מודאגת, יש. נפש מיואשת, כן. נפש מסובכת ,אוהו… אבל נשמה לא יפה? לא שייך. נכון? אצל הי"ת נשמותינו דלישס, נשמות ישראל הן באלאדי. אתה אקטסרה פיין, ידידי (ועד כמה שאתה מבציר יותר עתיק אתה יותר איכותי, כך נחמד לי לחשוב). אז אם אתה הולך לשיעור תורה אומרים: היי, איזו דמות אדם מאירה עברה כאן, גוף קורן, נא להתקשר למחלקת הגחליליות בעיריה! וכשאתה יוצא מהשיעור יגידו: בריה עולה על גדותיה מסתובבת כאן, מלאת חדווה, מתח גבוה, אולי אומן, אולי רקדן, אולי לביא, אולי נביא כלבבי, או בן נביא… היי, יהודי מה הסוד שלך? מה יש לך שלי אין? הרי הבויילר של המים החמים התקלקל אצלך?! הרי גנבו לך את האוטו, וכואבות לך הברכיים פחד, והילד לא קם לתפילה כבר שבוע, ווועד הבית רוצים עוד 300 ש"ח לחודש בשביל המעלית… ועכשוו ה' אומר לך: בחר! עכשו מאירה אצלך הבחירה. השם מבקש ואומר לך: 'דלג מעל זה ובחר בחיים! בחר לשוות לנוכח לבך את זה שעוז וחדווה במקומו ולהאמין שהשאר יסתדר!' וגם אם צריך נס שזה יקרה, אתה הרי מאמין בניסים, לא? הדלקת נר! 

 

 

תגובות

 1. רן פ הגיב:
  רן פ

  דיבורים שכאלה

  דיבורים כ"כ מתוקים שאפשר להוציא

  מהסופגניה את הריבה

  ולהכניס אותם במקום !


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345