יום רביעי, לא עוד יום קצרצר, ערער, עושה פרפרים בבטני, אלא יום רוממות אל בגרוני!

בס"ד 

זריחה מעל ירושלים, האינה חיבוק מן השמים? 

כל בוקר הוא עומד ליד מיטתך ומחכה שתפקח עיניים. מי הוא? תקרא לו איך שתרצה. הוא שם. אצלך. ויש לו משהו חשוב, אפילו דרמטי, להקריא לך –  דיאגנוזה ברורה: 'היום הזה לא מתאים לך. לא אידיאלי עבורך. ממש לא. זכור, אל תשכח, שיש לך רשימה ארוכה של טענות ובעיות… לכן, ובהתאם, אתה אמור להיות ממורמר, ציני ואפילו פוזל אל הייאוש, בוודאי לא נלהב או מעודד'. עד כאן נאומו המלומד.

אבל אתה מחזיק מעמד. לוקח אויר ונזכר בכל החיזוקים האמתיים, הידידותיים לחיים… הנה זה בא… זה מגיע, זה עולה… הופ! חיוך ראשון על הבוקר!  הידד! הידד! בהצלחה!

האם אני מטולטל ברוחות האקראי, נידף מרוח אל רוח על פי חיוך או אי-חיוך של זה או זו אלי? גולה אל תוך מבזק דאגות שעולה בלבי או ששמעתי במהדורה? מגורש אל עולמות הפירוד בגלל איזו אי נעימות לא קשורה?

או אני מאלה שבקרבם הבריאה כלולה, עבורם נשתכללה, אחד מאבירי התהילה?

האם אני על גלי העראי, תחת חוקי הבלאי? או אני צלם של אל מסתתר, שליח להשיב לעולם את שמחתו, וכוח המשלח חי ומאיר בשליח?

'ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד', למה אני מכוון כשאני אומר את זה? האם הכוונה שיתפשט ויתרבה כבוד מלכות השם בי, בתוכי היום? כי אני עולם ומלואו, נדיר במינו, וכבוד השם צריך להתגלות ולהאיר בי היום? או שזו רק סיסמה בלי קשר ישיר אלי?

מי שהיה בבורסה פעם, או צפה בה ביום פעילות ער, קשה לתאר מה שהולך שם. צעקות להט העסקים שמהדהדות שם עולות על צעקות בית המשוגעים. קלחת הטירוף שם גוברת על כל מקום אחר, חוץ, אולי, ממגרש כדורגל. ואנחנו, מבשרת התורה, הסוחרים הנכבדים ביותר בבורסת הבריאה! כן, ואכן, ובפועל! הלוואי שנכניס את זה לראש! הצדיקים אומרים שאת רווח העולם הזה אין לשער. איזה מילים! איזה מילים! את רווחי העולם הזה אין לשער…

 

 

תגובות

  1. gs הגיב:
    gs

    קבלו חיוך

    זה שלפעמים לא מגיבים, זה לא בגלל שלא מקשיבים. הכיתה לא ריקה (לפחות מורה ותלמיד אחד).


    דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345