שבוע טוב! יום ראשון, אבל בעצם שני יותר מכל שני! רגע, זה נשמע בדיוני! לא, אני רציני – פסח שני!

בס"ד

כי היום י"ד באייר: פסח שני.

שם במעמקים, בתעלומות הרצון האלוקי, חיכתה המצווה המופלאה הזו, החסד העצום הזה, להעניק הזדמנות נוספת לאלה שלא זכו להיכלל באור יציאת מצרים על ידי קורבן הפסח שבניסן, לעשות זאת ביום י"ד באייר. כל עוד הם עדיין כואבים את ההחמצה, כל עוד הם לא רוצים להשאר בחוץ.

אנשים שהיו טמאים לנפש אדם באים אל משה בטענה, 'אנחנו טמאים לנפש אדם, למה נגרע לבלתי הקריב את קורבן השם במועדו בתוך בני ישראל?',

מה זאת אומרת? איזו מן שאלה זו? אתם יודעים למה! אתם בעצמכם מכריזים שאתם טמאי מתים. לכן אסור לכם להקריב את הפסח. אז מה הקטע של השאלה הזו?

אבל הם עדיין רוצים. הם כן רוצים. מאוד רוצים שלא להפסיד את הקורבן, את החווייה, את ההתקרבות הגדולה הזו. הם עדיין רוצים להיות טהורים, לקיים את המצוות. ולמרות שהם פסולים הם עדיין רוצים כל כך להקריב קורבן פסח.

'אבל אתם ט מ א י ם!!, התורה אוסרת!!

'אבל אנחנו רוצים… אנחנו… אנחנו… רוצים… אז מה… אז מה… למה נגרע? למה נגרע?

הם לא ידעו שום דבר על פסח שני. אבל הם ידעו שהם רוצים באמת.

או, וואו, אומר הקדוש ברוך הוא. או הא! לכם חיכיתי. לכם ממתינה מצווה מפוארת בשלל אורות של חסד, לכם שמרתי בצד משהו שלא גיליתי אפילו למשה עבדי. מצוות פסח שני. פלא של חסד. לא טעיתם. אני אכן רחמן כפי שלבכם לוחש לכם…כן, יש עוד הזדמנות, הכל ישוב אל התקווה והנחמה. יש פסח שני! או הו, יש עוד צ'אנס! אתם כיוונתם אל סוד של רחמים ששמור מששת ימי בראשית לאלה שמאמינים שאם הם עדיין רוצים – זה אמתי! אז זה אמתי מאוד גם אצלי, רק שיהיה הרצון חזק ולא לוותר…

לא יאומן. אין ייאוש!

 

 

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345