יום חמישי כ"ז אב, בין לראש, בין לזנב, השם כאן ולא עזב! כ"ז: ז'וקף כ'פופים באב!

בס"ד

ואנחנו בשבעה דנחמתא

השורה התחתונה של הקבלה זה: דע, במצב בו אתה נמצא כרגע, יהיה אשר יהיה, יש אלוקות! יש כאן משהו לעשות עבור רבש"ע: איזה יחוד מתוק עם החתימה שלך, איזו פעולה שלמענה נקלעת אל הדקה הזאת. כל רגע יש כאן כוחות של קדושה יקרים, נדירים שבנדירים, והם אסורים, נידחים במסתרים ויש לפדותם. ואין טעם לשוטט בשכל ולנסות להבין איך זה מסתדר בשטח, אלא, תאמין! ותאמין גם שאם אתה מתחזק לעשות משהו עכשיו, היכן שאתה – אתה עושה משהו עבור השם שצדיקים גדולים לא יכולים לעשות (ומותר לך להגיד: וואו!… ועוד, וואו!).

לפני כמה שנים, אחרי תשעה באב, ערב שבת נחמו, הרב שלי התבונן בנו ארוכות, עשרות התלמידים סביב שולחנו, ואמר: 'אף אחד כאן לא מאמין שהוא ינוחם. אני רואה כאן שאתם לא מאמינים באמת שאתם תנוחמו, תנוחמו לגמרי, למרות שהשם הבטיח. אני רואה שאין כאן אחד שמאמין בלבו שיצא ממנו משהו. שהוא יגיע לאן שהוא חלם להגיע. שהוא יצליח לשבור את ההרגל הזה או המידה ההיא… שהוא יהיה אי פעם שמח… טהור במחשבותיו… מתפלל יפה, אבא טוב, בעל טוב, עם לב טוב. לא כועס… אתם חושבים שזה לא ריאלי! אף אחד כאן לא ממש מאמין שזה יקרה, לא מתנחם!'. כך אמר. וכל אחד מאתנו הביט אל לבו וראה שהוא צדק. הרבה ידעו זאת מיד.

בגלל כל מה שקורה בעולם, אכזבות ואסונות, צרות ותקשורת רואה שחורות, בגלל כל אלה דעתו של אדם מחמיצה בקרבו. נחלשת. הוא נופל לדאגות של 'מה יהיה אתי? לא סביר שיגמר אתי טוב'. והעצה – זרוק את הרצון להתבונן ולהבין, הרצון למצוא מהלך בטוח של גאולה. זרוק את זה ודע שהשם איתך! הוא הבטיח, ואתה תצליח. קבל ניחומים. קבל ניחומים! זה יתהפך! למרות שיש לך רצון בוער להבין את הסיבות של כל העניינים, ואת המניעים האמתיים של מה שעובר עליך, דע שעדיין לא הגיע הזמן, עזוב. עזוב, זה נעלם לגמרי… הזהר לא ליפול לחלישות הדעת ולא לבעוט בכל, חלילה. יש הקב"ה והוא מאוד חשוב, ואתה נבראת בצלמו לכן אתה מאוד חשוב, והתורה היא מאוד מאוד חשובה ויש לך קשר גדול אליה וזה די והותר כדי לשמוח יותר מכל המיליונרים הצעירים היפים והבריאים…(שאין להם תורה, כמובן)

אנחנו נצליח להיות קרובים לה'! אני לא דואג. אני אזכה להתגבר, הכל יסתדר לי. אני רוצה, ואני מתחיל שוב… ולכן אני מקבל תנחומים. אני בוודאי אגיע לאהבה ויראה. אני שייך לקדושת היום הזה. בחרו בי. הייתי יכול להיות גוי, להיות דהוי וכהה, משוטט עם העדר התועה, והנה אני בתפארת סוד העולם, אני בנווה ההתחדשות של המשתה תמיד…

 

תגובות

 1. נאוה הגיב:
  נאוה

  מיוחד.

  כל כך אמיתי.


  דירוג: 5 / 5

 2. רן פ הגיב:
  רן פ

  השלך עצמך

  לגזרת הבורא ….


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345