יום רביעי, כ'ל ה'נשמה בטבת!

בס"ד

הינומה

(נכתב לפני שנתיים)

יצאנו בשבוע שעבר, אשתי ואני, אל החתונה של הנערה מהקומה העליונה, אנו מכירים אותה עוד משפקחה עיניים לראשונה, זה נחמד ש 'עוד מעגל נסגר' – כפי שאומרים אצלינו בשכונה.

עכשיו, חשוב לדעת שהבנין שלנו נמצא בשבועות האלה בטרנס של התרחבות. כל השכנים של האגף הדרומי בונים. הם דברו על זה שנים… חלמו והחתימו, שכחו ונזכרו, נהיו עוד קצת זקנים, ופתאום פועלים וקבלנים ואבק ומלט ורעש מכל הכיוונים! שלווה, רגיעה, שגרה, עד שאפילו השכינה מצאה לה כאן דירה – כל זה הורגז והופר וכוסה בפסולת וחומרי בנייה. ערבית עממית מעלה בחדר המדריגות הדים, והשכינה והשכנים לקחו את מקל הנדודים!

אם כן את הרקע אתם כבר רואים בעיניכם, ונחזור אלי ואל אשתי… אנו יוצאים אל המעלית שבקומה שלנו על מנת לרדת ללובי התחתון, פותחים את הדלת ו…

ועליכם לדעת שזו מעלית קטנה, אפילו גמדית, ישנה ומרופטת, והנה בדופן שלה, מול הדלת, יש מראה גדולה שעכשיו היא מאובקת ומלאה עקבות פועלי הבניין, ו… מישהו (או מישהי) תלו שם הינומה. כן, הינומה עם נייר דבק, על הקצה העליון של הראי, והיא תלוייה בחן רומנטי על הצד השמאלי של הראי. הינומה אמתית, לבנה, של כלה!

אנחנו נעמדנו מהופנטים. זה היה לא יאומן. כל כך נפלא! כל כך מתוק! זה היה כמובן לכבוד החתונה, אבל איזה רעיון מקורי, איזה רעיון ציורי, איזו אחווה אנושית, לתלות הינומה עדינה כזו במעלית כדי להעניק לשכנים ולכל העוברים טעם של ענבי הגפן, עלים וגרגירים, נלינה בכפרים… נכנסנו למעלית כמו אל אולם החתונה. בבת אחת כל הבלגן והיומיומיות וטירדות הערב התנדפו ואת הלב הציפה שמחה צעירה – הנה עוד זוג רענן, טהור, דבקים זה בזה… כן, עונג שבשמים כזה יש לעולם הזה להציע! שווה הכל, לא? (ואולי גם יותר?) ואשרי הבריה שהקב"ה יכול היה להפקיד בלבה רעיונות כאלה.

ואחר כך חשבתי שבאמת כל העולם הזה הוא ככה. מלא פסולת ובלגן ואבק מדכדך אבל תלוייה עליו באיזו פינה איזו הינומה אמתית, להזכיר לך שיש עונג אגדי כזה עולה מכל ההפיכה שמסביב.

תגובות

 1. נאוה הגיב:
  נאוה

  פשוט יפה

  כמה פשוט ככה יפה


  דירוג: 5 / 5

 2. נ הגיב:
  נ

  מרגש.

  מרגש כל פעם מחדש לקרוא את זה..
  הפרשנות והמבט הזה על החיים..דקה מן הדקה..
  כ"כ יפה.


  דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345