יום חדש שווה מצמוץ! שבוע חדש הנה בחוץ! לא לדחוף אבל אפשר לרוץ! יום ראשון, ח'יים י'פים בחשוון!

בס"ד

בוקר טוב. שמח לראותכם. אנחנו לא מכירים מקרוב, אך האתר הזה הוא כל כך לא שגרתי עד שכל מי שמשוטט בו הוא, מן הסתם, מאותו מודל של לב, מאותה ליגה של החיוך… אז, אהלן יקירי.

שימו לב! כאשר אליעזר מספר ללבן ובתואל את פרטי הפגישה שלו עם רבקה הוא משחזר ואומר: 'אני טרם אכלה לדבר אל לבי והנה רבקה יוצאת…'. שימו לב כיצד הוא מתאר את תפילתו – 'מדבר אל לבי'.

כל כך אמתי.

לא אל העננים, השמיים והאטמוספירה ומסלולי המזלות והחלל האינסופי. אין שם כלום. רק פיסיקה. אתה מחפש את הקב"ה? אתה מבקש את תעלומת הממדים הרוחניים? את ידיד נפשך? השער הוא פנימה. הכיוון הוא פנימה. המגע עם הקב"ה הוא דרך הלב. שם מסתתר הנצח, שם המילים מתחלפות אל משהו שהוא מעבר למילים… נפלא לגלות. מעכשיו התפילה תראה קצת אחרת. אולי יותר בוגרת, פחות ילדותית.

נכון שיש מקורות רבים שמלמדים כיצד לעמוד בתפילה ולשאת כפיים אל השמים וכל', ויש גם פסוקים מפורשים, לכאורה, אבל אלה הם משלים, רק משלים. יסוד האמונה שלנו הוא שהגבהים הרוחניים הם לא בממדי החומר, לא בעולם החושים. עולם החושים הוא רק מלבושים על עולמות נסתרים מהעין, נסתרים אף מהשגת החושים, מלבושים שבאים 'לשבר את האוזן' ולהעניק לנו קרש קפיצה אל מעבר לשכל וכל שכן אל מעבר לכוח המצייר שרודף אחר השכל כל הזמן…

ויש לנו עוד עדה נאמנה על כך. עוד מתפללת מפורסמת, מורה נפלאה לתפילה – חנה. ספר שמואל מספר לנו אודותיה את אותו הדבר: 'וחנה היא מדברת על לבה, רק שפתיה נעות וקולה לא ישמע ויחשבה עלי לשיכורה'. שימו לב! 'מדברת על לבה', זו צורת התפילה. דבור אל הלב. שם פלא המודעות. שם הסולם שראשו בשמים.

ובכן, שני עדים נאמנים. וכאשר נתפלל מעכשיו זה אמור להיות אל הלב. אפשר להיעזר בתנועות הידים והגוף, כאילו שאנו פונים אל מישהו רחוק, אל איזה כוח השוכן אי שם במחבואי הבריאה, אך זה רק גימיק. גימיק שעוזר לנו להפנים את תחושת הגדלות או את בקשת התחנונים. אבל, תכלס, יש לזכור שאין הקב"ה חלילה איזה כתובת במרחבי הנוף, חלק ממנו. הוא יסוד הבריאה, מניח זרועות אלוקיות תחתיה, כביכול, לשאת אותה יש מאין כל רגע ("מתחת זרועות עולם"). הוא מקומו של עולם ואין העולם מקומו. וזה מושג כבד, אחים. הקשר אתו, אם כן, הוא באמצעות האמונה המאירה שבלב.

 

אהרן בר

 

 

תגובות

  1. חוחה הגיב:
    חוחה

    אוהבים את הרב ואת האתר!

    וואוו זה באמת שמחה אמיתית להכנס לליגה של החיוך של הרב וחבורתו..טוב להודות לה' וטוב לשוטט במקומות טובים! פשוט נפלא! יש פה כל כך הרבה חומר טוב שיכול לחדש אותי אפילו במצב הכי נמוך!


    דירוג: 5 / 5

מה יש לך להגיד על זה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

12345